Święty Jan Paweł II

235

Z okazji rocznicy śmierci Wielkiego Polaka Świętego Jana Pawła II szczególnie polecamy książki poświęcone jego sylwetce czy twórczości

1. Niezwykli Polacy Jan Paweł II , to książka o człowieku Karolu Wojtyle, który jako papież przyjął imię Jana Pawła II. Pierwszy od ponad 450 lat papież nie-Włoch i pierwszy Słowianin. Odbył ponad 100 pielgrzymek zagranicznych, odwiedzając wiernych na wszystkich kontynentach.

2. Cytaty Świętego Jana Pawła II, to wybór najważniejszych myśli zaprezentowanych w homiliach i przemówieniach papieża Polaka.

3. Pontyfikat przełomu-Jan Paweł II 1978-2005 przejdzie do historii Kościoła i zapisze się w dziejach ludzkości, jako przełomowy. Nie tylko z powodu wprowadzenia nas w trzecie tysiąclecie, nie tylko z powodu przełomu wieków. Stanie się zapewne przełomem moralnym dla wszystkich ludzi, dla rządzących i rządzonych, dla nauczycieli i uczniów, robotników, rolników, inteligencji, dla młodych i starych, intelektualistów i ludzi prostych, dla elit i dla mas.

4. Jan Paweł II w stulecie urodzin Karola Wojtyły, 2020-rok Jana Pawła II.W książce opisano historię życia jednego z najwybitniejszych Polaków-Świętego Jana Pawła II.5.Jan Paweł II Tryptyk Rzymski, po latach przerwy w twórczości poetyckiej, Jan Paweł II decyduje się zwrócić do świata językiem poety, pisząc Tryptyk Rzymski. Już sam jego tytuł określa go formalnie i wskazuje na miejsce powstania, które jest inne aniżeli w wypadku wszystkich dawnych poezji Karola Wojtyły.

#janpawełII#książki#poezje#twórczość#myśli#cytaty#księgarniafeniks#2kwietnia