Nowości kwietnia

165

Szanowni Klienci dziś polecamy książki nowości kwietnia:

1. Wataha Putina-autor Witold Jurasz ,Hieronim Grala-wydawca Czerwone i Czarne

Witold Jurasz, autor bestsellerowych Demonów Rosji i Hieronim Grala w swojej książce odmalo-wują portret Putina i rosyjskiej elity władzy: tych, którzy z Władimirem Putinem współrządzą dzi-siaj Rosją, tym samym odpowiadając za napaść na Ukrainę.

Kim są bojarzy Putina? Mordercami z kontami w szwajcarskich bankach i willami na Lazurowym Wybrzeżu, czy też może technokratami władzy, którzy przypadkowo mają ręce unurzane we krwi? Fanatycznymi oprycznikami czy zastraszonymi przez rosyjskiego autokratę cara wykonaw-cami jego poleceń? Czy to możliwe, że po cichu są przeciw wojnie, ale przekonanie o konieczno-ści służby państwu uczyniło ich współsprawcami? Jakie są między nimi relacje i zależności bizne-sowe, rodzinne, towarzyskie i polityczne? Czy Władimir Putin ma niczym nieograniczoną władzę, która pozwoliłaby mu w razie sprzeciwu usunąć czy wręcz zabić każdego spośród otaczających mu ludzi, czy też może przeciwnie ma on posłuch bez terroru, bo czynienie zła nikomu w tym kręgu nie przeszkadza. W co, jeśli w cokolwiek, wierzy rosyjska elita władzy? I wreszcie, czy zło we współczesnej Rosji nie jest przypadkiem dziełem całkiem zwykłych ludzi? Banalnym następ-stwem rosyjskiej codzienności?

2. Najlepsze miejsce na świecie-autor Jacek Bartosiak-wydawca Literackie

Najnowsza publikacja Jacka Bartosiaka nie jest poświęcona USA, Chinom czy Rosji – to książka o Rzeczpospolitej i o tym, czym ona jest i jakie mamy wobec niej marzenia.

Konflikt o panowanie nad światem stał się faktem. Czy Polska ma pomysł na swoją pozycję w tej rozgrywce? Z jednej strony mamy walczącą o utrzymanie imperialnego statusu Rosję, z drugiej – mające swoje cele kraje Europy Zachodniej, z Niemcami i Francją na czele. Nad głowami tych graczy rozgrywa się konflikt USA-Chiny, a w samym sercu coraz bardziej rozgrzanego tygla inte-resów tkwi Polska. Czy polskie państwo ma obecnie przemyślaną strategię? Jak powinna ona wyglądać? Czy grozi nam wojna? Co z naszymi elitami politycznymi w nowych, dużo trudniej-szych czasach?

To pytania, na które wszyscy – jeśli chcemy być świadomymi obywatelami – musimy sobie szczerze odpowiedzieć.

#księgarniafeniks#książka#nowości#witoldjurasz#hieronimgrala#czerwoneiczarne#jacekbartosiak#literackie