Historie Kolejowe

392

Szanowni Klienci, posiadamy w sprzedaży cykl serii Historie Kolejowe.

1. Portret Zbiorowy Kolejarza Kresowego – wydawca Stacja Muzeum – Rok wydania2021

Kameralna wystawa mobilna „Portret zbiorowy Kolejarza Kresowego” została zaprezentowana po raz pierwszy w muzealnej Galerii Wagon 18 listopada 2021r. w związku z promocją książki Dominiki Leszczyńskiej pt. Kolejarze z Wileńszczyzny.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury ,Dziedzictwa Narodowego i Sportu, uzupełnionego dotacją celową z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz środkami Stacji Muzeum, światło dzienne ujrzała nie tylko wspomniana publikacja. W 2021r.w ramach działań promocyjnych, projektu udało się przeprowadzić wirtualną zbiórkę fotografii i innych pamiątek dotyczących pracowników dróg żelaznych na Kresach. Wybór zdjęć, zwanych umownie portretami, trafił na karty Kolejarzy z Wileńszczyzny.

2. Kolejarze z Wileńszczyzny – – wydawca Stacja Muzeum – Rok wydania 2022

W ślad za pierwszym tomem Historii Kolejowych, zainagurowanych opowieścią o polskich budowniczych Kolei , ukazuje się reportaż historyczny Kolejarze z Wileńszczyzny.

Idea serii wydawniczej Historie Kolejowe wyrosła z potrzeby wydobywania z niepamięci i utrwalania nieznanych losów polskich kolejarzy i ich rodzin.

#księgarniafeniks#historiekolejowe#stacjamuzeum